Виховна година на тему: «Захист Батьківщини – обов’язок кожного громадянина»  

На початку виховної години кандидат ветеринарних наук, доцент Олександр СТЕПАНОВ звернувся до здобувачів освіти з вступними словами про важливість патріотичного відношення до захисту Батьківщини. Головним у промові було те, що обов'язок захищати свою країну має бути закріплений не лише в законах, але й у серцях кожного з нас. Це обов'язок перед нашими предками, які боролися за незалежність і свободу, перед нинішніми поколіннями, які живуть і працюють на благо країни, і перед майбутніми поколіннями, які мають право на мирне і вільне життя.

Викладач закликав усіх присутніх до єдності, взаємопідтримки і непохитної віри в нашу перемогу. «Ми сильні разом, і тільки разом ми зможемо подолати всі труднощі та виклики».

Продовжив виховну годину Олександр СТЕПАНОВ згадуванням про те, що, на жаль, є окремі громадяни, які намагаються всіляко ухилитися від служби у Збройних Силах. Вони незаконно перетинають кордон з сусідніми країнами, усіма можливими способами уникають отримання повістки на військову службу. Таку їх позицію потрібно засуджувати і намагатися перевиховувати.

Тим паче, що переважна більшість громадян України відгукнулися на захист нашої держави і роблять все, що в їх силах задля перемоги.

Олександр СТЕПАНОВ повідомив присутніх, що був мобілізований у перший день війни – 24 лютого 2022 року і проходив службу у Збройних Силах впродовж п’яти місяців, до комісації з 128 ОГШБ за станом здоров’я.

За допомогою ZOOM до виховної години долучився Роман ТУРИК. Він навчався в нашому університеті на ветеринарного лікаря в 1997–2002 роках. Був сумлінним студентом, старостою курсу.

З початком війни, Роман Васильович добровільно вступив у Збройні Сили України. Служив у званні капітана в 75 стрілецькому батальйоні 102 окремої бригади територіальної оборони. Сім місяців воював на передньому краї. Отримав важке поранення. Після лікування і реабілітації був звільнений із Збройних Сил.

За свої ратні звитяги патріот отримав медаль Івано-Франківської обласної ради «Лицар бойового чину» та медаль «Ветеран війни».

Колишній випускник згадав хорошими словами своє навчання в нашому університеті. Він розповів про відповідальне ставлення до обов’язків офіцера, якому довіряють свої життя солдати, про свій бойовий досвід, а також про те, що зараз продовжує ветеринарну справу.

У своїй розповіді Роман ТУРИК підкреслив важливість патріотичного ставлення кожного громадянина України до захисту своєї Батьківщини.

  «Нехай кожен з нас згадає слова відомого українського поета Василя Симоненка: "Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину". Ці слова повинні бути нагадуванням про те, що наш обов'язок – захищати і берегти нашу країну, робити все можливе для її процвітання».

Виховна година була проведена кандидатом ветеринарних наук, доцентом, асистентом кафедри ветеринарного акушерства, внутрішньої патології та хірургії Олександром СТЕПАНОВИМ для 4 Маг курсу факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві.