Презентація посібника

12 травня в прес-центрі  Укрінформу (м. Київ) відбулася презентація посібника «Рекомендації з тактичної бойової допомоги собакам». Організаторами заходу стали Громадська організація «Петро і Мазепа», Перший військовий шпиталь ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України за підтримки народного депутата України Юлії Овчинникової.

Кирило Чумаков - начальник Першого військового шпиталю ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України, заслужений працівник ветеринарної медицини України, почесний професор ЗВО «Подільський державний університет», який брав безпосередню участь у підготовці зазначеного посібника,  представив його присутнім. Переклад цього видання українською на волонтерських засадах здійснив професор Київського міжнародного університету, доктор медичних наук, майор медичної служби Костянтин Трінус.

0-02-05-d9739baa7073be8d89b14aa1305b035f39021b9abf0f5f8c179f354f65b85c1e_d49addb173715185

У посібнику надаються рекомендації щодо допомоги тваринам на полі бою. Ці рекомендації підготовлені відповідно до всіх вимог. Відбулося обговорення щодо надання допомоги службовим собакам під час бойових дій. Службові собаки забезпечують роботи з розмінування, пошуку людей під завалами, виконують функції з охорони, пошуку та знешкодження ДРГ, доставляють медичні вантажі на передову, допомагають в евакуації поранених та виконують безліч інших функцій. Крім того, тварини на передовій – важливий фактор зменшення психологічного навантаження на наших захисників. Від початку повномасштабного вторгнення росіяни вбили 25 українських службових собак. Про це під час презентації посібника «Рекомендації з тактичної бойової допомоги собакам» в Укрінформі повідомив начальник кінологічного відділу Командування Сил підтримки Збройних сил України Петро Бружина.

Для методичного забезпечення дисципліни «Польова хірургія службових собак» на кафедру гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби Національної поліції України  ЗВО «ПДУ» було передано 10 примірників посібника, що допоможуть здобувачам краще засвоїти ключові питання із зазначеної дисципліни.

Кафедра гігієни тварин та ветеринарного забезпечення
кінологічної служби Національної поліції України