НАУКОВО – ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР З НАДАННЯ ДОПОМОГИ СЛУЖБОВИМ СОБАКАМ В УМОВАХ ФІЛІЇ КАФЕДРИ «ПЕРШИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ШПИТАЛЬ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ»

        Завдання військового лікаря ветеринарної медицини – не лише врятувати життя, а й допомогти чотирилапому бійцеві швидше відновитися та продовжити виконувати свої непрості завдання, що можуть врятувати сотні людських життів.

        Днями на факультеті ветеринарної медицини та технологій у тваринництві відбулася практична зустріч начальника «Першого військового шпиталю ветеринарної медицини» – Кирила ЧУМАКОВА та представників Камянець – Подільської філії кінологічного центру ГУ Національної поліції України Хмельницької області із здобувачами спеціальності 211 – «Ветеринарна медицина».

        «Перший військовий шпиталь ветеринарної медицини» було створено на другий день повномасштабного вторгнення на базі Хмельницької районної державної лікарні ветеринарної медицини. Ветеринари шпиталю виїжджають рятувати тварин у зону бойових дій та на деокуповані території. Допомагають також кінологічним центрам.

  «Лише за місяць ми прийняли на лікування більш ніж 800 і прооперували майже 130 постраждалих тварин, — каже Кирило ЧУМАКОВ. — Також до нас евакуювали два зоопарки з Київщини і Харківщини».

        У ході науково-практичного семінару Кирило ЧУМАКОВ розповів про надання хірургічної допомоги тваринам, що постраждали під час війни, були показані фото- і відеоматеріали з місця подій, ознайомив здобувачів та показав необхідне хірургічне та фармакологічне забезпечення ветеринара в умовах польової хірургії.

        На місці було проведено клінічний огляд службової собаки. Здобувачі із захопленням сприймали інформацію, ставили багато додаткових запитань, були активними учасниками процесу.

        На завершення зустрічі майбутнім фахівцям презентували посібник рекомендацій з тактичної бойової допомоги собакам/ К9 (с ТССС), з якого можна взяти багато корисного для практичної роботи в майбутньому.

 

НПП кафедри гігієни тварин
та ветеринарного забезпечення кінологічної служби
Національної поліції України