Виробнича практика є обов'язковим компонентом освітньо-професійної програми підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Ветеринарна медицина» і має на меті набуття здобувачами практичних навичок профілактики, діагностики та лікування тварин. Майбутній лікар ветеринарної медицини також навчається субординації, роботі в колективі, отримує навички професійного спілкування.
Відповідно до навчального плану на 2024-2025 н.р. та графіку проведення виробничих практик здобувачів вищої освіти 6 курсу ОС «Магістр на базі ПЗСО та 5 курсу ОС «Магістр» на базі ОКР «Молодший спеціаліст» денної форми навчання спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» з 16 грудня 2024 року заплановане проходження другого етапу виробничої практики.
На факультеті ветеринарної медицини і технологій у тваринництві були проведені планові настановчі збори з організації й методики проходження виробничої практики. Мета проведеного заходу полягала у системному роз’ясненні організаційних засад й особливостей проходження здобувачами практичної підготовки в умовах виробництва, а також розкритті методичних вимог щодо написання звіту з виробничої практики та оформлення супровідних документів. Базами практик було обрано провідні сільськогосподарські підприємства, тваринницькі комплекси, ветеринарні клініки, ветеринарні лікарні, молокопереробні й м’ясопереробні підприємства, а також інші установи, які мають високий рівень впровадження інновацій і успішний досвід роботи.
Захід відкрив декан факультету, канд. вет. наук, доцент Віктор ГОРЮК, який зазначив, що виробнича практика готує майбутніх фахівців до самостійного виконання обов’язків на посаді, з якої вони розпочнуть свою трудову діяльність. Практикант під час роботи на виробництві має можливість вивчити реальні ситуації та поглибити отримані під час навчання в університеті знання. Він зможе самостійно приймати рішення, обґрунтовуючи правильність своїх висновків перед керівником практики. Прийняття рішень в реальних умовах дозволяє здобувачеві максимально розкрити свою професійну майстерність і особистісні якості.
Ведучі викладачі профільних навчальних дисциплін: канд. вет. наук, доцентка Тетяна КАРЧЕВСЬКА ( розділ «Епізоотологія та інфекційні хвороби»); канд. біол. наук, доцент Андрій МУШИНСЬКИЙ ( розділ «Паразитологія та інвазійні хвороби»); канд. с.-г.наук, доцент Сергій ПРОСЯНИЙ ( розділ «Ветеринарно-санітарна експертиза та гігієна виробництва харчових продуктів тваринного та рослинного походження, їх безпечність та якість»); канд. вет. наук, доцент Василь СМОЛЯК ( розділ «Патологічна морфологія та розтин»); канд. біол. наук, доцент Олександр БОДНАР (розділ «Хірургія»); канд. вет. наук, доцент Сергій КЕРНИЧНИЙ ( розділ «Акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин»); канд. вет. наук, доцент Віктор ГОРЮК ( розділ «Внутрішні хвороби тварин»); канд. вет. наук, доцентка Тетяна ЗАХАРОВА (розділ «Організація ветеринарної справи»); канд. вет. наук, доцентка Світлана ЛАЙТЕР-МОСКАЛЮК (розділ «Забезпечення концепції «Єдине здоров’я» та правові основи діяльності лікаря ветеринарної медицини)» ознайомили здобувачів із робочою програмою і методичними рекомендаціями щодо проходження виробничої практики для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» та акцентували увагу на змістовному наповненні звіту про проходження виробничої практики, передбаченій процедурі рецензування та захисту звітів.
Окремим питанням у порядку денному настановчих зборів було передбачено проведення інструктажу з охорони праці та дотриманні правил техніки безпеки, пожежної та електробезпеки при проходженні виробничої практики.
Відповідальний з практичної підготовки на факультеті ветеринарної медицини і технологій у тваринництві Ігор ЧОРНИЙ у своєму виступі приділив увагу правильності заповнення звітної документації за результатами практики, дотриманні календарного графіку при оформленні і захисті звітів.
Відповідальний з практичної підготовки ФВМТТ,
асистент Ігор ЧОРНИЙ