Музейна година «Міста-партнери нашого Кам’янця-Подільського»

У рамках Всесвітнього дня міст-партнерів для здобувачів вищої освіти ЗВО «ПДУ» спеціальності 211 – «Ветеринарна медицина» ФВМТТ проведена музейна година «Міста-партнери нашого Кам’янця-Подільського» (куратори: Ігор ЧОРНИЙ і Тетяна ТОКАРЧУК).

У 1963 році Всесвітня федерація поріднених міст (ВФПМ) побратим у Парижі ухвалила кожну останню неділю квітня відзначати як Всесвітній день поріднених міст.

Мета зустрічі: ознайомити здобувачів з містами-партнерами, із зародженням стосунків та співпрацею між містами у світі із містом Кам’янець-Подільський.

Кам’янець-Подільський підтримує партнерські стосунки з містами Польщі, Литви, Румунії, Латвії, Чехії та інших країн.

Першим містом, з яким укладено угоду про співпрацю, було місто Укмерге в Литві, а далі були міста Польщі – Краків, Перемишль, Каліш, Ченстохова.

Сьогодні, під час війни, має значення побратимство. Міста-партнери Кам’янця-Подільського надають всебічну підтримку та гуманітарну допомогу. Кам’янець-Подільський має міста-побратими в Канаді, Франції, Німеччині, угоди про співпрацю з ними було укладено під час війни.

Кам’янець-Подільський – місто, яке планує і надалі налагоджувати партнерські стосунки з містами інших країн.

Зустріч відбулась у міській ратуші, в залі, в якій збирався у ХV-ХІХ ст. магістрат – уряд міста, а сьогодні відбуваються зустрічі, зібрання, презентації, зустріч делегацій міста та підписання договору про співпрацю між містами.

Під час заходу студенти дізнались про історичні, культурно-архітектурні пам’ятки, традиції та напрямки співпраці з містами-партнерами. Кожне місто є цікаве і неповторне.

Висловлюємо подяку за запрошення на музейну годину завідувачці відділу маркетингу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Ользі ВЕНГРОВІЙ та проведення зустрічі – завідувачці сектору «Ратуша» науково-експозиційного відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Жанні КАРБОВСЬКІЙ.

Кафедра гігієни тварин та ветеринарного забезпечення
кінологічної служби Національної поліції України