ХОРЕОГРАФ І ЗАХИСНИК: ІСТОРІЯ ТАНЦЮВАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА  ТА ПАТРІОТИЗМУ.  СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ТОМАЙЧУКА МИКОЛИ АНАТОЛІЙОВИЧА

 

З глибокою скорботою повідомляємо про велику втрату для колективу університету та української культурної і історичної спільноти:
перестало битися серце нашого колеги,
хореографа, балетмейстера, актора та режисера
Томайчука Миколи Анатолійовича

Народився Микола Анатолійович 16 травня 1981 року в місті Кам’янці-Подільському Хмельницької області. Тривалий час працював культорганізатором  Закладу вищої освіти «Подільський державний університет», зарекомендував себе як креативна творча людина, що знає і вміє знайти правильний підхід до студентів та співробітників. Слідкував за сучасними тенденціями та вподобаннями молоді, підтримував починання талановитих студентів і сприяв їх творчому розвитку. Проявляв себе як вправний організатор та професійний хореограф, брав активну участь у безпосередній спортивній та культурно-масовій роботі університету та міста.

Більшу частину свого життя був керівником шоу-балету «МАХІ», також паралельно займався науковою працею -  проводив місцеві та обласні семінари керівників хореографічних колективів сучасного танцю, презентував методичну розробку «Специфічні особливості сучасної хореографії. Шляхи розвитку та становлення дитячих колективів сучасного танцю». Під керівництвом Миколи Анатолійовича його авторська навчальна програма студії сучасної хореографії «МАХІ» потужно розвинулася, поширивши свою географію, представила у своїй програмі усі жанри та стилі в 20-ти танцювальних номерах. Колектив займав перше місце на Всеукраїнському конкурсі педагогічних ідей, приймав участь в другому турі Дитячого Євробачення, у відбірковому турі фестивалю «Чорноморські Ігри», у Міжнародному фестивалі народних колективів (Румунія), де посідає І місце серед 10 країн світу. Також Микола Томайчук та Марія Заремська пробують свої сили та проходять до другого туру проекту телеканалу СТБ «Танцюють всі». Та найбільший результат колективної роботи був продемонстрований 29 травня 2017 року в міському Будинку культури, де відбулася презентація Гала-концерту хореографічної студії сучасного та спортивно-бального танцю «МАХІ» під назвою «Життя триває». На сцену вийшло 70 учасників студії, які нещодавно прийшли вивчати танцювальне мистецтво під керівництвом Миколи Томайчука та дивували глядачів своїми вміннями.

Кількість учасників колективу із роками змінювалася, але традиційно щорічно вихованці студії «МАХІ» проводили творчі звітні концерти перед студентами університету та громадою міста, постійно брали участь в концертах, присвячених різним пам’ятним датам, всеукраїнських фестивалях самодіяльних художніх колективів, були неодноразовими призерами і дипломантами різних конкурсів. І, щоразу, із колективами виступав Микола Томайчук – і, щоразу це ставало справжнім святом народного танцю в місті, засобом естетичного виховання глядачів та пропаганди мистецтва. Разом вони пропагували українську народну культуру на міжнародних фестивалях у більш ніж в 10 країнах світу, були учасниками двадцяти міжнародних фестивалів фольклору, ставали володарями кубків, грамот, подяк та Гран-прі.

Микола Анатолійович цікавився історією, входив до співзасновників та керівної структури ГО «Школа традиційних єдиноборств України» та тісно співпрацював з освітніми закладами міста, району та області для популяризації Закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

 Патріот України та фанат своєї роботи. Завжди щирий, відкритий до спілкування, доброзичливий лідер, вправний хореограф, актор та режисер, мудрий наставник та викладач із сучасними поглядами та ідеями. Численні відзнаки, нагороди, високі творчі досягнення Миколи Томайчука поєднуються з найголовнішим для митця - визнанням. Яке він здобув чесною та сумлінною працею, за що і заслужив велику шану серед людей і повагу в мистецько-культурному просторі Подільського краю. Студенти його любили і захоплювались його життєрадістю, жартівливістю і щирими посмішками завжди раді були вітати.

З початком повномасштабної війни Микола Томайчук пішов добровольцем до ТРО, після чого захищав територіальну цілісність України на Східному напрямку. Під час військової служби був нагороджений Відзнакою командира 106 обр ТрО, Грамотою за високий патріотизм, бездоганну військову дисципліну, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди 31-ї річниці Дня Незалежності України, нагороджений нагрудним знаком Головнокомандувача  ЗСУ В.Залужного «Хрест Військова честь».

Ректорат, профком та вся університетська спільнота висловлюють щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Нехай добрий, світлий спомин про захисника України назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, усіх, хто знав його, любив та шанував. Сумуємо разом з Вами, підтримуємо в годину скорботи. Нехай душа загиблого знайде вічний спокій, а Господь прийме, де праведні спочивають!

Наше серце крається, душа болить і плаче…
Спочивай з миром, Герою! Вічна Слава Тобі у віках!