Для студентів ЗВО «ПДУ» провели пізнавальну лекцію до Дня боротьби із ВІЛ/СНІДом

День боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для проінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу та  проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Одне з найважливіших завдань для сучасної молоді – навчити їх берегти і зміцнювати своє здоров’я, виховувати у них навички безпечної поведінки. Найдієвішим засобом протидії широкому розповсюдженню ВІЛ/СНІДу є робота, спрямована на зменшення ризиків, пов’язаних з можливістю інфікування ВІЛ. 

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою популяризації здорового способу життя серед студентської молоді та попередження соціально небезпечних захворювань, пізнавальну лекцію на тему: «ВІЛ/СНІД:ще раз і відверто» провели на кафедрі нормальної та патологічної морфології і фізіології ФВМіТТ. З доповіддю виступили доценти Любов САВЧУК, Василь СМОЛЯК, Надія СЛЮСАР та асистенти Світлана ЛІЩУК, Оксана КОВАЛЬОВА і Володимир ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. Доповідачі ще раз наголосили про шляхи передачі ВІЛ, про безпечну поведінку і можливості запобігання інфікуванню, про актуальність даної патології в Україні та її особливості на Хмельниччині, а саме: зростання поширеності ВІЛ-інфекції за останній рік серед населення області. Україна за темпами розвитку епідемії ВІЛ-інфекції займає 2-е місце в Європі і 5-е – у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ризик передачі ВІЛ-инфекції від матері дитині становить 20–45%. Від загальної кількості ВІЛ-інфікованих, наркомани складають 88%. В Україні 50 тисяч молодих людей з подвійним діагнозом – ВІЛ наркоманія.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей. На планеті 40 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ. Хвороба СНІД викликається ВІЛ - вірусом імунодефіциту людини. Інфікованих людей називають ВІЛ-позитивні. Проте лише кінцева стадія хвороби називається СНІД - Синдром набутого імунодефіциту людини.

Зустріч пройшла в атмосфері довіри, зворотного зв’язку, діалогу і дискусії. Одержані знання на лекції стануть ключем для розуміння наслідків і проблем, пов’язаних з поширенням і найголовніше, профілактикою цього вірусного захворювання. Здобувачі вищої освіти  зробили корисні висновки про безпеку свого життя, які їм знадобляться в майбутньому.

Студенти впевнені, що найкращий захист – це проінформованість. І проведення таких профілактичних заходів допоможе молоді бути відповідальними, обережними і дотримуватися безпечної поведінки щодо ВІЛ-інфікування. Захід відбувся в рамках акції «16 днів проти насильства». 

Інформацію підготувала асистентка
кафедри нормальної та патологічної
морфології і фізіології
Світлана ЛІЩУК