Як слово батьківське в душі ми бережем

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…

11 березня 2020 року у Подільському державному аграрно-технічному університеті, відзначаючи 206-ту річницю з дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка, відбувся захід «Шевченківські дні у ПДАТУ», організований Науковою бібліотекою Подільського державного аграрно-технічного університету на чолі з директором Артуром Михайликом.

Мета проведення – гідне вшанування пам'яті Великого Кобзаря і популяризація його літературної та мистецької спадщини серед користувачів, а саме студентів та викладачів університету.

Відкрила захід т.в.о. проректора з науково-педагогічної і виховної роботи, доцент, кандидат педагогічних наук Ольга Прокопова, передавши вітання від ректора, професора Володимира Іванишин і побажавши усім учасникам заходу плідної та результативної роботи. Ольга Петрівна підкреслила важливість вивчення життєвого і творчого шляху Великого Кобзаря для кожного пересічного українця.

Продовжила висвітлення теми бібліотекар Валентина Уманець з доповіддю «Ти вічно живий, Тарасе!», яка акцентувала увагу присутніх на літературній складовій творчості Кобзаря та проаналізувала його внесок в українську та світову поезію.

Основну частину зустрічі склав виступ кандидата історичних наук, доцента кафедри теоретико-правових і соціально-гуманітарних дисциплін Валерія Нестеренка з доповіддю «Шевченко і Поділля», який згадав його як науковця. Адже він був не лише українським поетом, митцем, але й фольклористом, краєзнавцем, істориком, художником, громадським діячем, духовним провідником. Було прочитано немало відомих творів. Студенти жваво ділилися своїми думками та дискутували щодо життєвого та творчого шляху Т. Шевченка.

Наприкінці заходу присутні мали можливість ознайомитися із літературним надбанням творчості Тараса Григоровича, що презентувала Наукова бібліотека ПДАТУ.

Проведений захід – це ще одна сходинка увічнення пам'яті геніального українця, актуальності його слова, ідей гуманізму та патріотизму. Вболівання за долю України – це те, що об'єднує та згуртовує українців.

Пресцентр ПДАТУ