НАВЧАННЯ НПП ЗВО «ПДУ» У МІЖУНІВЕРСИТЕТСЬКІЙ БІОЛОГІЧНІЙ ЗИМОВІЙ ШКОЛІ 2026

 19-22 січня 2026 року тривало навчання у Зимовій школі 2026 – міжуніверситетському освітньому онлайн-проєкті, реалізованому органами студентського самоврядування університетів України. Програмою навчання було передбачено прослуховування лекцій, презентованих фахівцями із різних навчальних закладів України, зокрема:

19.01. Лекція 1 "Біотехнологія та сьогодення"; Лекція 2 "Практичне застосування біотехнологій для відновлення популяцій рослин".

20.01 Лекція 1 "Біотехнологічні підходи до одержання антибактеріальних субстанцій"; Лекція 2 "Біотехнологічні підходи в діагностиці"; Лекція 3 "Ембріологічний супровід та генетичний скринінг у репродуктивній медицині".

21.01. Лекція 1 "Особливості створювання охоронюваних зон" та про книгу "Геміефемероїди України"; Лекція 2 "Старі цвинтарі як рефугіуми степової флори"; Лекція 3 "Атлантичний океан як регулятор глобального карбонового циклу»; Лекція 4 "Сучасні підходи до оцінювання рівня забруднення атмосферного повітря".

22.01. Лекція 1 "РНК-вакцини проти раку: персоналізована онкологія майбутнього"; Лекція 2 "Все про сон і його значення в сучасному житті». Лекція 3 "Uncovering hidden genomic diversity in Europe".

Лекції прочитано професорами, доцентами і здобувачами відповідних вузів не лише України, але й Америки: Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира ГНАТЮКА, Харківським національним університетом імені В.Н. КАРАЗІНА, Херсонським державним університетом, Прикарпатським національним університетом імені Василя СТЕФАНИКА, Львівським національним університетом імені Івана ФРАНКА, Ужгородським національним університетом і Оклендським університетом (USA).

Також було проведено благодійний збір коштів, де за донати можна було виграти одну із науково-популярних книг, а найбільший донат отримав книгу-атлас «Геміефемероїди флори України».

Участь від ЗВО «ПДУ» приймала доцент кафедри рослинництва, селекції та насінництва Людмила ВІЛЬЧИНСЬКА.

Лекції цікаві, досить змістовні, практично орієнтовані, піднімають широке коло питань і окреслюють шляхи їх практичної реалізації. За результатами навчання отримано сертифікат. Щиро дякуємо організаторам і учасникам за цікаві лекції і дискусії після них. Рекомендую усім долучатись до таких заходів у майбутньому.

 Інформацію підготувала учасниця Зимової міжуніверситетської біологічної школи 2026, доцент кафедри рослинництва, селекції та насінництва Людмила ВІЛЬЧИНСЬКА