Набір слухачів на курси професійної перепідготовки за проєктом «Норвегія – Україна»

Подільський державний аграрно-технічний університет здійснює попередній набір слухачів на курси професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців Збройних сил України та членів їхніх сімей, а також воїнів АТО за проєктом «Норвегія – Україна» Міжнародного фонду соціальної адаптації на території Хмельницької області.

У 2020 році ПДАТУ задіяно до реалізації проєкту «Норвегія – Україна», який розроблений спільно Nord університетом та Міжнародним фондом соціальної адаптації з урахуванням рекомендацій швейцарської консалтингової компанії (Женевський центр демократичного контролю за збройними силами) DCAF. Основна особливість полягає в тому, що, поряд з наданням допомоги в професійній і соціальній адаптації військовослужбовцям, ветеранам війни та членам їхніх сімей і сімей загиблих, проєкт повинен сприяти створенню в Україні державної системи адаптації.

Передумовами успіху проєкту на Поділлі, на нашу думку будуть наступні фактори:

  • Наявність на території Хмельницької області великої кількості військових формувань, підрозділів Збройних Сил України та інших силових структур, в яких щорічно відбувається звільнення військовослужбовців у запас.
  • На Хмельниччині учасники АТО (ООС) отримали 19 458 дозволів на розроблення проектів землеустрою на земельні ділянки загальною площею майже 30,56 тисяч гектарів. Загалом з початку запровадження ініціативи про надання учасникам бойових дій земельних ділянок до Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області із заявами про отримання землі звернулися 29 520 військовослужбовців. Найбільше учасників бойових дій отримали земельні ділянки у Хмельницькому (3709), Кам'янець-Подільському (2877) та Старокостянтинівському (3545) районах Хмельницької області. На початок року військові використовують 14 744 ділянок для ведення особистого селянського господарства. Для садівництва учасники АТО отримали 3 459 ділянок площею 414 гектарів.
  • Проблемних питань, які доводиться вирішувати військовослужбовцям та учасникам АТО/ООС в мирному житті, виникає чимало і самотужки їх вирішити іноді надзвичайно складно. У людей, які протягом тривалого часу були відірвані від звичайного буденного життя, виникають абсолютно нові питання та потреби. Насамперед це, звичайно, психологічна реабілітація, а згодом і необхідність пошуку роботи з метою фінансового забезпечення себе і своїх близьких.
  • Подільський державний аграрно-технічний університет має всі можливості для здійснення підготовки висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців нового покоління для сфери аграрного виробництва шляхом надання відповідних освітніх послуг, дотримання високих стандартів у викладанні, науковій і професійній діяльності.

Під час навчання в університеті учасники проекту будуть залучені до практичних занять на базі кращих сільськогосподарських підприємств області. Практичне навчання, ознайомлення з організацією планування праці на робочих місцях і з технологічним процесом, устаткуванням, машинами, механізмами дадуть можливість отримати необхідний досвід в опануванні нового фаху.

Включення в навчальний план дисципліни з відкриття власного бізнесу дасть можливість слухачам, після проходження курсу, не тільки працевлаштуватись за новим фахом, а і відкрити власну справу.

У результаті навчання, яке буде проводитись у вересні-грудні 2020 р. будуть вручені наступні документи:

  • Сертифікат від міністерств закордонних справ та оборони Норвегії;
  • Сертифікат від університету  Nord, Королівство Норвегія і ПДАТУ;
  • Сертифікат про перепідготовку від ПДАТУ.

Опанування програми курсів сприятиме підвищенню соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей до умов цивільного життя.

Відповідальний виконавець проєкту з норвезької сторони - Nord університет, місто Буде, Королівство Норвегія.

Виконавець проєкту в Україні - Міжнародний фонд соціальної адаптації, місто Київ, Україна.

Для участі в проєкті необхідно заповнити анкету та переслати її на вказану електронну адресу.

Проєкт є соціальним. Участь в ньому – безкоштовна.

Директор
Навчально-наукового центру
перепідготовки і підвищення кваліфікації
Федірко Павло Петрович

+380672717243
+380384974872
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.