ВИВЧАЄМО НОВУ ТЕХНІКУ

За ініціативи ректора нашого університету, професора Володимира Васильовича ІВАНИШИН придбано нову сільськогосподарську техніку
і сучасний трактор.

Науково-педагогічні працівники кафедри агроінженерії і системотехніки імені Михайла САМОКИША організували вивчення цієї техніки здобувачами вищої освіти інженерно-технічного факультету. В першу чергу проведено заняття з вивчення будови, технологічного процесу роботи та регулювання важкої дискової борони БДВН-4,2 з причіпним пристроєм.

Борона забезпечує поверхневий обробіток необроблених ущільнених грунтів різного механічного складу, також підготовку ґрунту під посів після збирання сільськогосподарських культур без основного глибокого обробітку ґрунту з подрібненням пожнивних залишків крупностебельних культур.

Агрегатується дискова борона тракторами потужністю 180-230 к.с., продуктивність за одну годину основного часу 2,5-4,0 га/год, робоча швидкість 6-10 км/год, ширина захвату 4,2 м., глибина обробітку ґрунту до 22 см, питома витрата пального 8,5 кг/год.

У подальшому буде продовжено вивчення гідрофіксованої зчіпки ЗГ-12, яка може комплектуватися зубовими боронами БЗТ-1,0; БЗС-1,0; БЗЛ-1,0; боронами «РАДЧЕНКА»; пружинними та шлейф-боронами, а також проводитимуться практичні заняття під час обробітку ґрунту, як дисковою так і зубовними боронами.

Завідувач кафедри АІСТМС                                          Анатолій РУДЬ