17 квітня в Україні відзначається День пожежної охорони

17 квітня в Україні відзначається День пожежної охорони - свято, присвячене важливій та небезпечній професії, людям, які щодня ризикують життям, щоб захищати інших. Цей день є не лише вшануванням їх подвигів, але й нагадуванням про важливість пожежної безпеки та професійної підготовки.

Знання принципів роботи  пожежної охорони має величезне значення для майбутніх екологів. Адже з  початком потепління наступає період традиційного горіння сухої трави та настилу. Тепла погода та сильний вітер переносять вогонь на величезні площі. Основною причиною таких  пожеж є підпали сухої трави.  Вони призводять до знищення рослинності та мікроорганізмів, забруднення повітря шкідливими речовинами, зниження родючості ґрунтів, втрати біорізноманіття і навіть знищення житлових та інфраструктурних об'єктів. Більш того, такі пожежі можуть призвести до втрат людських життів.

Студенти 1 курсу спеціальності 101 «Екологія» факультету агротехнологій і природокористування відвідали  Державну пожежно-рятувальну частина № 5 м.Кам’янець-Подільський, де отримали унікальну можливість побачити роботу пожежників на тренуванні, ознайомитись  із спеціальним обладнанням та технікою для гасіння пожеж, рятувальними засобами. Здобувачі освіти познайомились з особовим складом рятувальної частини, який відповідає за пожежну безпеку у місті.

Ця екскурсія не лише збагатила теоретичні знання майбутніх екологів, але й надала практичні навички, які можуть стати в нагоді в майбутній професійній діяльності.

Асистент кафедри екології і

загальнобіологічних дисциплін