Пам’яті Лева Платоновича Симиренка

19 лютого 2020 року в Новоушицькому коледжі Подільського державного аграрно-технічного університету директором коледжу, викладачем агрономічних дисциплін Мирославою Володимирівною Івасик та головою циклової комісії агроекономічних і лісотехнічних дисциплін Анатолієм Івановичем Олександрівським зі студентами А12 групи проведено наукову конференцію, присвячену 165-річниці від дня народження всесвітньовідомого українського вченого-садівника та помолога, основоположника українського промислового садівництва Лева Платоновича Симиренка.

Під час конференції Мирослава Володимирівна ознайомила студентів із листом-зверненням науковців, культурних та громадських діячів до Президента України про відзначення на державному рівні ювілеїв представників п'яти поколінь родини Симиренків.

Анатолій Іванович розповів студентам про колосальний внесок родини Симиренків у становлення і розбудову української державності. У різні історичні епохи її представники працювали в царині внутрішньої та зовнішньої торгівлі, цукрового виробництва, машино- та суднобудування, вітчизняної науки, особливо промислового плодівництва, помології та соціології. Надзвичайно велика роль родини Симиренків у збереженні та розвитку української культури, літератури, театрального та хорового мистецтва, книгодрукування, шевченкознавства, історичних та етнографічних досліджень. Симиренки сприяли індустріалізації аграрної України, забезпечили робочими місцями десятки тисяч українського люду, вберегли його від голоду та масової еміграції в неосяжні простори Російської імперії.

З науковими повідомлення про життєвий шлях, діяльність і величезні досягнення Симиренка Л.П. в галузі плодоовочівництва виступили Лілія Бойчук, Наталія Іванова, Анастасія Рожко, Олександр Бойчук,– студенти А12 групи.

Мирослава Володимирівна презентувала студентам книгу Л.П. Симиренка «Помологія».

На завершення конференції всі учасники переглянули фільм про родину Симиренків та дегустували один із найкращих сортів яблук «Ренет Симиренка».

Завідувачка методичного кабінету
Новоушицького коледжу ПДАТУ