Звіт Студентського парламенту на традиційній зустрічі студентів із ректором

06 грудня, традиційно - в перший понеділок місяця, студентське самоврядування та профспілковий актив університету провели сумісне засідання, на якому був присутній ректор університету Володимир Васильович ІВАНИШИН, директор Центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку ЗВО «ПДУ» Ольга ПРОКОПОВА, голова профкому Світлана ЛІЩУК та фахівець центру Леся ПОНОЧОВНА.

Збори розпочалися із вітального слова ректора. Володимир Васильович розповів здобувачам вищої освіти про ті зміни, які сталися за час дистанційного навчання, зокрема про переіменування нашого ЗВО, а також поділився планами на майбутнє. Також акцентував увагу присутніх на міжнародні зв`язки університету з провідними ЗВО Європи та перспективу надання подвійних освітніх послуг після бакалавріату з університетами Польщі, а також зазначив, що створення належних умов для розвитку особистості майбутнього фахівця-аграрія, формування високоморальних якостей, поваги оточуючих й соціальної відповідальності – це завдання університету, а в свою чергу, студенти повинні забезпечити дотримання дисциплінованості відповідно до Правил внутрішнього розпорядку ПДУ.

Також, ректор вкотре наголосив, що найважливіше зараз для усіх учасників навчально-виховного процесу - берегти здоров'я і дотримуватися умов карантинних обмежень.

Згодом в.о.президента Студентського парламенту Марія КОБИЛЕЦЬКА зачитала короткий звіт про роботу парламенту за перше півріччя та доповіла присутнім, що згідно з планом роботи студентського парламенту колишнього Подільського державного аграрно-технічного університету, теперішнього Закладу вищої освіти «Подільського державного університету», упродовж звітного періоду проводилася заходи щодо вдосконалення системи самоврядування в навчальному закладі. Студентське самоврядування в ЗВО «ПДУ» представлено студентськими радами та профспілковими бюро, які діють на рівні факультетів і університету та у гуртожитках. Усього до роботи в органах студентського самоврядування залучено більш ніж 200 студентів. Найбільш ефективними напрямами були культурно-масовий і спортивно-фізкультурний. В цілому робота була спрямована на покращення умов навчання та проживання студентів університету, їх національно-патріотичне виховання та підняття рейтингу нашого навчального закладу. Так, 29 листопада 2021 року проведено збори лідерів студентського самоврядування університету. Протягом звітного періоду двічі проведено засідання ради, на яких розглянуто питання організації діяльності студентського самоврядування. Був проведений правопросвітницький семінар для профоргів та студентського активу самоврядування та Школу профспілкового активіста та волонтерів нашого університету. Члени Студентського парламенту, у тісній співпраці із центром виховної роботи і соціально-культурного розвитку ЗВО «ПДУ» та профкомом університету приймали активну участь у проведенні загальноуніверситетських свят: свято посвяти першкурсника, день Здоров'я, День працівників освіти, День захисника України, День працівників сільського господарства, Міжнародний день студента. За участі членів студентського самоврядування були підготовлені та проведені заходи: чотири флешмоба у соцмережі Instagram, «16 днів проти насильства», волонтерські заходи із покладанням квітів до пам'ятників, оформлення інформаційних стендів та тематичних виставок.

Наразі, розпочалася підготовка до заходів, які Студентський парламент запланував на зимовий період.

Серед інших питань, яких торкнулися під час зустрічі - здача зимової сесії, підвищення стипендій, про фахові іспити для вступу на рівень магістра, виробничі практики та підготовка до профорієнтаційної роботи.

Інформацію підготувала голова ППО співробітників та студентів ЗВО «ПДУ» Світлана ЛІЩУК
Фото: Володимир МАЗУРЕНОК