Профспілки ініціювали проведення масштабного інформаційно-просвітницького проєкту для молоді, яка працює

У листопаді 2021 року понад 2000 респондентів, зокрема і студенти, взяли участь у Всеукраїнському дослідженні щодо соціально-трудових відносин та дискримінації у сфері праці. В системі людської життєдіяльності праця синтезує не тільки економічні, але й соціальні функції, оскільки вона узагальнює достатньо складний спектр економічних і соціальних відносин. Серед завдань, що реалізуються цією категорією, — стан виробничо-технічних умов праці, матеріального і культурного рівня життя трудящих, підвищення їхнього загальноосвітнього і професійного рівня, територіальний і галузевий розподіл трудового потенціалу тощо. Структурні зрушення на ринку праці обумовлені трансформацією суспільних і економічних відносин в сучасному глобалізованому світі. Окреме місце в працевлаштуванні займають студенти, які працюють.

Шукаючи роботу під час навчання, студенти найчастіше орієнтуються на рівень заробітної плати та гнучкий графік роботи. Віддалена робота, часткова занятість та ненормований робочий день приваблюють студентів, які мають зважати на розклад занять та завантаженість в університеті. Серед критеріїв, за якими студенти обирають працевлаштування під час навчання, найважливішими виявились рівень заробітної плати, гнучкий графік роботи та робота за спеціальністю. Для вибору працевлаштування по завершенню навчання гнучкий графік роботи перестає бути таким важливим критерієм, і студенти орієнтуються більше на рівень заробітної плати та роботу за спеціальністю.

Наразі, 17 лютого 2022 року, відбулася он-лайн презентація результатів цього опитування «Трудовий барометр: протидія дискримінації у сфері праці» та стартував інформаційно-просвітницький проєкт для молоді, яка працює!

Профспілка разом із партнерами (ГО «Інститут громадської освіти та праці» за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні) планує провести низку заходів, серед яких – регіональні вебінари та тренінги, воркшопи, квізи, консультації та всеукраїнська конференція. До участі в заходах проєкту запрошуватимуться студенти, які поєднують здобуття освіти з роботою, а також профспілкові лідери та активісти з усіх регіонів України.

Інформацію підготувала голова ППО співробітників та студентів ЗВО «ПДУ»
Світлана ЛІЩУК