Профком та Студентський Парламент Закладу вищої освіти “Подільський державний університет” вітає усіх із Міжнародним Днем вишиванки!

День вишиванки – відносно нове народне свято, яке покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. У цей день жителі України одягають вишиті сорочки з метою збереження культурної традиції, розвитку і популяризації національної моди. Свято національного костюму спрямоване на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає незапам’ятних часів. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали на наших землях у період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків (датування знахідок VI ст.), дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII–XIX ст.

Вишиванка  – це не просто сорочка, а вишивка – не лише спосіб декорування та прикрашання одягу. Українські вишиванки вирізняються глибинним символізмом, що своїм корінням сягає тисячолітньої давнини. Вишиванка – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь – зв’язок, що не переривається віками.

Сьогодні кожен із нас доповнює яскраву мозаїку університетського колективу колоритом й автентичністю! Сьогодні вишиванка має виняткове значення і особливу місію – берегти і продовжувати славні українські традиції, об’єднувати тих, в чиєму серці почесне місце займає Україна, і тих, хто лише розпочав відкривати для себе її неповторну красу!

Тому саме сьогодні, з нагоди Дня вишиванки активісти профкому та Студентського парламенту ЗВО «ПДУ» провели флеш-моб під назвою «Одягни вишиванку». Родзинкою акції стала багаторічна традиція – вбрання у вишиту сорочку скульптури Студента на території Університету.

Щиро вітаємо усіх із Міжнародним Днем вишиванки!

Бережімо нашу історію, шануймо наших Героїв і захищаймо наше сьогодення задля щасливого майбутнього наших дітей!

 

                Інформацію підготувала голова профкому ЗВО «ПДУ»
Світлана ЛІЩУК