Представляємо до вашої уваги онлайн посібник із результатами всеукраїнського опитування працюючих студентів щодо деяких аспектів трудових відносин

Упродовж травня 2021 року проводилося всеукраїнське опитування працюючих студентів щодо деяких аспектів трудових відносин.

Дослідження проведене ГО «Інститут громадянської освіти та праці» (ГО «ІГОП – ICEL) на замовлення Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. За допомогою анкетування з використанням програмного забезпечення Google Forms було опитано 1956 працюючих студентів денної форми навчання віком від 16 років і старших із усіх регіонів України, крім тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей. Зокрема, активними учасниками  даної ініціативи були і студенти Подільського державного університету.

Під час опитування респондентам пропонувалося дати відповіді на наступні  питання:

• Чи стикалися ви з вимогами / умовами в оголошеннях про роботу, або під час співбесіди, які можна вважати дискримінаційними? Якщо так, з якими саме?
  • Чи стикалися ви з порушеннями трудових прав / несправедливістю з боку роботодавця вже під час роботи? Якщо так, з якими саме?
  • Чи стикалися ви під час роботи з випадками дискримінації, чи утисків? Якщо так, з якими саме?
  • Чи має пандемія COVID-19 негативний вплив на вашу трудову діяльність? Якщо так, то які складнощі ви відчули?

Однією із експерток з останнього питання  та модератором  заходу була голова ППО співробітників та студентів ПДУ, кандидатка с/г наук, асистентка кафедри нормальної та патологічної морфології і фізіології ФВМіТТ  Світлана Ліщук.

У презентації результатів та їх обговоренні взяли участь голови первинних профспілкових організацій студентів провідних ЗВО України, молодіжні профспілкові активісти, представники правозахисних та міжнародних організацій.

Опитування носило пошуковий характер. Збір відповідей і аналіз результатів здійснювався без жорсткого дотримання квот і вибіркових процедур з метою виявлення найгостріших проблем і тенденцій для їх подальшого глибинного вивчення. Відповідно, дослідження не претендує на високий ступінь репрезентативності, а висновки з нього мають рекомендаційний характер.

Дізнайтеся більше про проблеми здобувачів вищої освіти, які поєднують навчання із роботою можна тут

Голова первинної профспілкової організації
співробітників та студентів ПДАТУ