П’ятий, ювілейний, Всеукраїнський літній табір для профспілкової молоді «Молодість. Активність. Профспілка» 2021

Сучасна молодь профспілок - активна, креативна та вмотивована. Це успішні люди, які знають свою справу, які прагнуть розвиватися, які хочуть і можуть вбирати інформацію. Наразі в просвітницькій галузі вже створена гарна база для реалізації молодіжної політики профспілки. Формат представляє собою унікальне для України поєднання профспілкового навчання в режимі "outdoor", доповнене обміном ідеями, новими знайомствами та активними практиками. І Чернігів знову, вже п'ятий рік поспіль, зустрічав учасників всеукраїнського Літнього табору для профспілкової молоді. Цього року захід відбувався 12-15 серпня на березі р. Десна. Учасниками табору стали молоді профспілкові активісти з 12 областей та 15 галузей.

Розпочали відкриття з вітального слова господарі та партнери заходу – директорка Чернігівського НМЦ профспілок Тетяна Осадча, голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко та голова ГО "Трудові Ініціативи" Георгій Сандул. Надалі учасники ознайомилися із презентацією молодіжної роботи в членських організаціях Федерації профспілок України від завідувача відділу з питань координації навчання, роботи з молоддю та зв'язків з громадськістю апарату ФПУ Володимира Харченко. Інтерактивну лекцію про інфекційну безпеку у сфері праці провела кандидат наук, асистент кафедри нормальної та патологічної морфології і фізіології ПДАТУ, голова Молодіжної ради профспілок Хмельницької області, голова ППО співробітників та студентів ПДАТУ Світлана Ліщук.

Не давали нудьгувати, і постійно тримали молодь у тонусі постійна зміна форматів діяльності: від співбесід та дискусійних майданчиків до спортивних квестів, неформальних знайомств, цікавих зустрічей. Зокрема, «Світове кафе» на тему мотивації молоді в профспілках та вокршоп зі створення профспілкових відео від Віталія Копиша, тренінг зі спіральної динаміки від Оксана Дженджеро та Олени Воєділової, Інтерактивний театр на тему переговорів у первинній профспілковій організації від Володимира Ковальчука, тренінг із профілактики та подолання синдрому професійного вигорання від практикуючої психологині Ірини Глушко та неймовірний навчальний квест та командобудівні практики від Максима Чуба.

Протягом чотирьох днів профспілкові активісти слухали лекції, брали участь у воркшопах та активних квестах з розвитку взаємодії в команді та прийняття колективних рішень, дискутували на тему профспілкових лайфхаків, пізнавали історію славетного міста Чернігова на оглядовій екскурсії, і, звичайно, знайомилися і спілкувалися один вз одним, беручи участь у різних нетворкінгах та тімбілдінгах. А вечорами гуртувалися для колективного приготування куліша та плову в казані та бардного гітарного співу під відкритим небом!

Окрeма подяка за організацію, проведення та запрошення Копишу Віталію - начальнику відділу освіти дорослих Чернігівського НМЦ профспілок, голові ГО "Інститут громадянської освіти та праці"; Ковальчуку Володимиру - юристу і тренеру НМЦ профспілок; та Сергію Станковському, фахівцю з інформаційних технологій Чернігівського НМЦ профспілок.

Четвертий рік поспіль партнерами в проведенні «МАП»у є «Solidarity Center» та ГО "Трудові Ініціативи". Саме завдяки їхній фінансовій підтримці Літній табір вже став доброю традицією та "фішкою" профспілкового літа.

Організатором заходу виступив Чернігівський навчально-методичний центр профспілок, за участі ГО «Інститут громадянської освіти та праці» - ICEL та Молодіжна рада Федерації професійних спілок України.

Важливо, що заходи такого формату об'єднують та мотивують профспілкову молодь, відкривають нові горизонти для розвитку та популяризації молодіжного профспілкового руху. Та база, яка була створена за ці роки стала хорошою основою для майбутньої ефективної роботи молоді на всіх рівнях. Тому головним меседжм подальшої роботи є те, що молодь - це не тільки «майбутнє» профспілки, але і його успішне «теперішнє».

Голова первинної профспілкової організації
співробітників та студентів ПДАТУ