Наймасштабніша профспілкова подія осені - театралізована посвята у студенти ПДАТУ «Ніч першокурсників у Старій Фортеці»

Цього року наша дружна університетська родина поповнюється рекордною кількістю першокурсників, які, сподіваємося, не лише поповнять здобутки попередніх поколінь, але й прославлять добре ім'я Подільського державного аграрно-технічного університету.

Одна з перших подій у житті кожного студента – урочиста посвята. Вона згуртовує, допомагає оригінально зустріти першокурсників, привітати їх із початком цікавого студентського життя, допомагає влитись у факультетський колектив. Окрім цього, це неймовірно хвилююча мить для кожного вчорашнього абітурієнта і одна з найголовніших подій у житті кожного теперішнього студента, подія, яку першокурсники запам'ятають назавжди. Здається, що ще вчора студенти познайомилися зі своїми одногрупниками, кураторами, завідувачами кафедр, деканами факультетів та їх заступниками. Зважаючи на протиепідемічні заходи посвята для кожного факультету мала б відбуватися  окремо. Проте, ректорат, профком та студентський Парламент хотіли зробити цьогорічну посвяту незабутньою та захоплюючою…Такою, щоб відчувався дух єдиної великої університетської родини, такою, щоб наші «першачки» відчули: вони навчаються в одному з найстаріших навчальних закладів найгарнішого історичного міста, яке займає третє місце в Україні за кількістю історико-культурних пам'яток. Чарівний каньйон річки Смотрич із кам'яними скелями 50-метрової висоти, горда фортеця, дбайливо збережені будівлі і старовинні храми, оточені надійними вежами та брамами. Кам'янець-Подільський століттями був столицею і найміцнішим містом Поділля. Таким його зробили представники 7 національних культур – українці, вірмени, литовці, поляки, євреї, турки та росіяни, які замість того, щоб влаштовувати сварки і війни, прикрашали місто неповторними будівлями та подіями. Навіть навала турків додала місцевим вежам міцності, а храмам – колориту: більше ніде в Україні не побачиш суміш християнських та ісламських архітектурних елементів.

Саме у серці Старого міста, в Старій фортеці, відбувалися урочистості - театралізована посвята у студенти ПДАТУ - «Ніч першокурсників у Старій Фортеці». Спочатку студентам провели екскурсійну пішу прогулянку старим містом у компанії заступників деканів з виховної роботи та представниками студентського парламенту, а, згодом, провели під стіни перлини Кам'янця-Подільського, величної та непохитної Старої фортеці. Збудована князем Федором Коріатовичем, ця могутня твердиня відома ще з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам'янець, колишньої столиці Подільського князівства XIV — XV ст. та Подільської губернії. І досі вона вражає своїми міцними стінами, величними вежами, багаточисленими бійницями та таємними ходами, в яких навіть зараз легко заблукати.

 

Нічну театралізовану екскурсію по баштах і підземеллях фортеці проводили старости кам`янецького замку та його почет, які ознайомили наших туристів з історією замку, озброєнням, легендами та цікавими і кумедними випадками з життя стародавнього міста. Молодь мимоволі поринула в історію середньовічного Кам`янця, а подекуди і примусила переглянути точку зору на минуле нашої країни. Безліч таємниць, які по сьогодні не можуть розгадати професори та доктора наук, підігрівали інтерес до «міста на камені». Так по сьогодні нам не відомо, коли виник Кам'янець, та хто його заснував. Найдавніші спогади про острів, на якому жили люди, відноситься до римських часів, коли його іменували Петридавою або Клепідавою, місцеві жителі мають надію, що все ж таки вдасться Ользі Пламеницькій довести, що Замковий міст і перші укріплення побудували таки римляни!

Згодом екскурсія зі жвавого дійства перейшла на спокійне спілкування за чашечкою гарячого чаю (щойно з вогню) та смаколиками. Особливий і святковий настрій створив концертний номер від формації «АртГрадації» - ефектне фаєр-шоу із спецефектами та піротехнічними несподіванками.

Потім під урочисті мелодії ведучий церемонії представив першокурсникам організаторів дійства. Із вітальним словом від ректора, Володимира ІВАНИШИН, до студентів звернулася директор Центру виховної роботи та соціально-культурного розвитку Ольга ПРОКОПОВА. Вона привітала присутніх, розповіла про здобутки університету та закликала студентство долучатися до виховної та суспільної роботи, бути свідомими та активними у житті свого університету й міста, бо саме молодь, за її словами, будує нове майбутнє і нову країну. А усім  новим студентам ПДАТУ побажала бути свідомими громадянами України, європейцями високої культури та інтелекту!

Надалі до слова запросили голову первинної профспілкової організації співробітників та студентів ПДАТУ Світлану ЛІЩУК, яка розповіла, що таке святкове дійство проводиться для наших першокурсників вперше, але висловила впевненість, що це стане гарною чудовою традицією нашого університету. Усім першокурсникам пані Світлана побажала гідно розпочати своє студентське життя, з честю нести звання студента, бути цілісними особистостями, професіоналами і лідерами та  гідно продовжувати славетні традиції університету!

Після низки привітань на «першачків» чекав ще один сюрприз. Смачні спонсори свята – мережа українського фастфуду «Смажені варенички» організували для винуватців свята дегустацію свого запашного продукту, а для кожного присутнього студента презентували флайєр на безкоштовну  порцію улюблених українських смаколиків. Адже молодому організму завжди потрібна енергія, яку можна отримати, скуштувавши горнятко смажених вареничків.

Профспілкова організація хоче щиро подякувати за підтримку в організації та проведенні свята: Ректорату університету та особисто ректору Володимиру ІВАНИШИН, деканатам факультетів та інститутів, центру виховної роботи та соціально-культурного розвитку, Студентському парламенту ПДАТУ, формації «АртГрадація», мережі українського фастфуду «Смажені варенички», адміністрації та гідам Старої фортеці. Та, звичайно, вам всім, НАШІ НАЙКРАЩІ ПЕШОКУРСНИКИ!

До дружньої студентської родини влилася нова хвиля наполегливих, енергійних, завзятих, активних молодих людей, які своїм сумлінним навчанням продовжать славні освітянські традиції ПДАТУ.

Голова первинної профспілкової організації
співробітників та студентів ПДАТУ
Світлана Ліщук