Мистецький вечір, або як наші студенти відвідали культову виставу «За двома зайцями»

Здобувачі вищої освіти добре знають, що навчання – це дуже кропітка праця, яка вимагає постійного всебічного та культурного розвитку. Тому важливо не забувати про дозвілля та час від часу долучатися до мистецтва. Тож, 12 жовтня профком ПДАТУ зробив несподіваний сюрприз – наші студенти та співробітники відвідали Міський будинок культури, де Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр імені Михайла Старицького ставив виставу «За двома зайцями» за однойменною п'єсою М. Старицького.

П'єса «За двома зайцями»  стала популярною і відомою одразу після її першої постановки у 1883 році  та залишається такою і донині.  З винятковою майстерністю Михайло Старицький переробив малосценічний твір Івана Нечуя-Левицького «На Кожум'яках» в першокласний театральний «бестселер». Колоритний гумор, кумедні типажі, динамічний сюжет зробили «комедію із міщанського побиту з співами і танцями» справжнім народним хітом. Популярності п'єсі додав і культовий однойменний фільм 1961 року з неперевершеними Олегом Борисовим і Маргаритою Кринициною у головних ролях. З українського класичного репертуару ця комедія завжди найбільш легко входила в нові історичні часи. Мабуть, тому, що її сюжет побудовано на зіткненні вічних людських пристрастей - бажання любові та матеріального благополуччя. Найчастіше поєднати це неможливо. Він любить шик та красиве вбрання, справляти враження і вражати своїми галантними манерами. Вона «бридка як жаба», але мріє про привабливого кавалера. Щастю Проні Прокопівни немає меж, її покохав найкрасивіший хлопець на Подолі. Насправді Свирид Петрович брехун та банкрут, щоб сплатити кредиторам він вирішив вигідно одружитися з Пронькою, батьки якої обіцяли гарне придане. Тож в обіймах авантюрно настроєного "красавця" Голохвастова заможна, але негарна Проня Прокопівна відчула і земне щастя, й приниження людської гідності…

Проте у комедії свої закони - і ми весь час  сміялися. Аби вразити та здивувати публіку в театрі пішли на рішучі кроки: текст п'єси осучаснили, авторську партитуру для вистави прикрасили новими аранжуваннями.

Цей вечір подарував масу незабутніх емоцій, не залишив байдужим жодного глядача, а студенти з нетерпінням чекають наступної зустрічі з театральним мистецтвом.

Голова первинної профспілкової організації
співробітників та студентів ПДАТУ
Світлана Ліщук