Люди, які створюють історію. Студенти та співробітники університету вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно Указу Президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні". Цього дня вшановуємо пам'ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

19 лютого 2022 минула восьма річниця загибелі активіста Євромайдану, Героя України, Героя Небесної сотні, Дмитрія Пагора – студента закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

Пагор Дмитрій Олексійович – народився 10 квітня 1992 року у селі Хропотова Чемеровецького району Хмельницької області у робітничій родині. Був дуже веселим, дружнім, душею компанії. Захоплювався футболом, грав за місцеву сільську команду у першості Чемеровеччини. Також дуже любив техніку, сам своїми руками змайстрував собі мотоцикла. Дмитрій навчався у Подільському державному аграрно-технічному університеті в інституті механізації та електрифікації сільського господарства. Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, підтримував її в боротьбі за свободу, мав активну громадянську позицію. 19 лютого 2014 року, під час Революції гідності, приймав активну участь у мирному мітингу біля будівлі Служби безпеки України у Хмельницькому, коли з території будівлі по людям раптово була відкрита стрілянина. Дмитрій Пагор отримав важке вогнепальне поранення у голову, закриваючи собою дівчину, і невдовзі помер у лікарні.

Український активіст Євромайдану, боєць Небесної Сотні, Герой України Дмитро Пагор нагороджений посмертно орденом «Золота зірка» та медаллю «За жертовність і любов до України».

Вшанувати пам'ять Дмитрія та його побратимів прийшли представники ректорату, активісти Студентського парламенту, профкому, студенти, викладачі та співробітники університету.

Голова первинної профспілкової організації
співробітників та студентів ЗВО «ПДУ»
Світлана Ліщук