ІІІ Літній табір для профспілкових тренерів та модераторів «TUTcamp2021» - навчання, креатив, взаємодія та нова згуртована команда лідерів думок

10-13 червня 2021 року відбувся ІІІ літній табір для профспілкових тренерів та модераторів «Trade union Trainer camp» – «TUTcamp2021».

До участі у заході було відібрано згідно on-line заявок, та запрошено практикуючих профспілкових викладачів, лідерів, активістів, і тих, хто має на меті стати тренером та вправно володіти увагою аудиторії. Загалом 30 учасників з усієї країни, представників від різних профспілок об'єднань та зібралися у гостинній Одесі.

Профспілки об'єднують своїх членів, заради захисту прав, а лідери та активісти, які були учасниками табору, – згуртовуються у справжню команду однодумців, які віддають свою увагу та знання, приймають рішення, і найголовніше – беруть на себе відповідальність за ці рішення! Загалом програма роботи літнього табору була дуже насиченою та різноплановою – від міжнародних лекцій до воркшопів та Zoom-фасилітацій, від роботи зі складною аудиторією до лайфхаків для організації та впровадження в життя амбітних цілей лідерів думок.

Завдяки професійним тренерам, серед яких Василь Комісаров, Віталій Копиш, Володимир Ковальчук, Марина Говорухіна, Світлана Ліщук, Ілля Юрченко та ініціативним учасникам – ІІІ літній табір для профспілкових тренерів та модераторів «Trade union Trainer camp» вкотре довів, що профспілки мають потужний інтелектуальний, організаційний та творчий потенціал. Командна робота, критичне мислення, медіаграмотність, нові форми й засоби взаємодії, виклики, які сьогодні стоять перед профспілками, тематика навчань спілчан – далеко не повний перелік ключових повідомлень для сучасної та якісної профспілкової роботи, які були опрацьовані на заході. Під час роботи учасники занурювалися у навчання через гру, виконували різні завдання, моделювали рольові профспілкові ігри, з'ясовували цілі тренера – лідера змін і визначили його роль у змінах профспілок! Від ПДАТУ участь у заході взяли голова ППО співробітників та студентів ПДАТУ Світлана Ліщук – у якості тренера та заступниця голови профкому по роботі із студентами, Анстасія Ітомліна-Напорчук – у якості учасника.

«Trade union Trainer camp» організували ГО Інститут громадянської освіти та праці – ICEL, Молодіжна рада Федерації професійних спілок України та Навчально-методичний центр профспілок (м. Чернігів), за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Без сумнівів, що окрім сертифікатів, учасники отримали корисний досвід та прокачали навички, здобули нові знання та якісні практичні кейси, які допомагатимуть їм у щоденній роботі у своїх профспілкових організаціях. І саме з такими освіченими і впевненими у профспілок нашої країни є майбутнє! Ця школа була цікавою, насиченою, командною, активною, дискусійною і дійсно мотивуючою для подальшої ефективної роботи.

Голова первинної профспілкової організації
співробітників та студентів ПДАТУ
Світлана Ліщук
(за матеріалами сайту Профспілки працівників освіти і науки України)