Вітаємо першокурсників факультету ветеринарної медицини та технологій у тваринництві із посвятою в студенти!

Вітаємо першокурсників факультету ветеринарної медицини та технологій у тваринництві із посвятою в студенти!

Початок нового академічного року є дуже важливою подією у календарі кожного університету. Цей день є однаково святковим та хвилюючим як для студентів першого курсу, так і для викладачів, які розпочинають новий академічний сезон. Кожний навчальний заклад намагається зробити цей «початок» урочистим та натхненним, оскільки саме в цей день «нові студенти» стають частиною університетської спільноти, а викладачі налаштовуються на новий навчальний семестр.

За традицією, спочатку університетська родина вітала «першачків» у актовій залі університету, де пройшли урочистості з нагоди Дня Знань в Закладі вищої освіти  «Подільський державний університет». До усіх присутніх: високоповажних гостей, працівників та здобувачів, а насамперед першокурсників, з найщирішими побажаннями звернувся ректор університету Володимир ІВАНИШИН. «Від сьогодні для вас настає новий життєвий етап, сповнений цікавих зустрічей та нових знайомств, дивовижних відкриттів і досягнень. І хоч воєнний стан вносить свої корективи в повсякденне життя та навчання, я впевнений, що перший рік в університеті стане відправною точкою до підкорення нових вершин! Тож, незалежно від будь-яких викликів долі, бажаю вам невичерпної енергії та творчих здобутків, щоб кожен зміг реалізувати свій потенціал в нашому навчальному закладі. Нехай студентські роки будуть яскравими та незабутніми, а університет – посяде особливе місце у вашому серці! Адже саме для вас ми змінюємося та розвиваємося, опановуємо все нове та креативне. Щоб кожен з гордістю міг говорити: «Я студент Подільського державного університету!»– сказав Володимир Васильович.

Також хвилиною мовчання усі присутні вшанували героїв, які віддали своє життя, захищаючи свою країну.  Окремо Володимир Васильович відмітив працівників нашого університету, які сьогодні знаходяться в лавах Збройних сил України.

Потім першокурсників та їх батьків привітали почесні гості і на цьому урочиста церемонія завершилася, а потік першого курсу перемістився на нові площі для знайомства із факультетом ветеринарної медицини та технологій у тваринництві та проведенням організаційних зборів першокурсників – традиційним заходом в цей день.

Декан Віктор ГОРЮК розповів майбутнім лікарям ветеринарної медицини про організацію роботи на факультеті в новому навчальному році, представив своїх заступників (Світлана ЛАЙТЕР-МОСКАЛЮК, Тетяна КАРЧЕВСЬКА, Тетяна ТОКАРЧУК, Володимир ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ) деканат (Алла САВІЦЬКА), студентський актив, викладачів і співробітників присутніх на заході, пояснив, до кого з якого питання варто звертатися, а також познайомив першокурсників із кураторами їхніх груп.

– Зараз дуже важливий період у вашому житті. Позаду – бурхливе та емоційне літо, коли ви обирали свою майбутню спеціальність і університет для навчання. Ми дякуємо, що ви обрали саме наш факультет та бажаємо стати справжніми професіоналами в обраній справі, – наголосив Віктор Васильович.   

Завідувачі кафедр (Тетяна СУПРОВИЧ, Любов САВЧУК, Андрій МУШИНСЬКИЙ, Сергій КЕРНИЧНИЙ) надали першокурсникам інформацію про особливості обраної спеціальності, звернули увагу на особливості нашої професії, перспективи для розвитку та працевлаштування та провели короткий інструктаж з техніки безпеки.

Важливою складовою діяльності факультету є студентське самоврядування. На організаційних зборах були присутні голова профкому університету Світлана ЛІЩУК, голова студради та профорг факультету Іван КУРОЧКА та Євген ЖИГАЛОВ та голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих науковців Юлія ГОРЮК, вони закликала першокурсників підписуватися на соцмережі факультету та студентського самоврядування, щоб не пропустити важливої інформації, а також запросили брати участь у наукових та культурно-масових заходах, що тут організовуються.

Потім здобувачам вищої освіти провели змістовну екскурсію просторими лекційними кабінетами та сучасними науковими лабораторіями. Також співробітники  кафедри нормальної та патологічної морфології і фізіології провели для першокурсників пізнавальні екскурсії музеями факультету – анатомічним, патологічним та зоологічним. В патологічному музеї нараховуються до 600 препаратів. Зокрема, музей макропрепаратів нараховує понад 900 експонатів. У музеї є препарати з усіх розділів загальної патології, органопатології, різноманітних бактеріальних, вірусних і грибкових хвороб, отруєнь тощо.  Більшість існуючих музейних експонатів в якості наочних навчальних приладів активно залучаються для проведення лекцій і лабораторних занять, самостійної роботи здобувачів вищої освіти.

Згодом, настав час найважливішої частини посвяти в студенти Подільського державного університету – проголошення клятви першокурсника. Для цього здобувачів запросили до актової зали факультету. Тут також молодь могла ближче познайомитися, отримати відповіді на свої питання та обрати старост груп.

Цей день став особливим святом для першокурсників, адже для Вас усе вперше: перші зустрічі, перші враження, перші приємні хвилювання довгоочікуваного і невгамовного студентського життя. А ми приєднуємося до усіх привітань та побажань нашим дорогим першокурсникам і особисто додаємо: нехай прагнення до знань та самовдосконалення постійно зростає, нехай навчання в університеті буде успішним та, незважаючи на тимчасові труднощі, приносить задоволення, нехай ви станете затребуваними спеціалістами, і найголовніше – нехай роки студентства будуть насичені найяскравішими подіями, які буде безмежно приємно згадати до найменших дрібниць! Терпіння вам та наполегливості, енергії та натхнення, вдачі та успіхів! Мирного неба та Перемоги нам усім!

 

 

 

Інформацію підготували

куратори перших курсів Світлана ЛІЩУК

та Володимир ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ