ІІ Міжвузівська конференціія «Діалог культур у Європейському освітньому просторі»

16 травня 2017 року начальник відділу міжнародних зв’язків ПДАТУ разом із шоу-балетом “Maxi” прийняли участь у ІІ Міжвузівській конференціії «Діалог культур у Європейському освітньому просторі», яка відбулась у Київському національному університеті технологій та дизайну в рамках святкування Дня Європи і Дня науки в Україні. Конференція була проведена з метою поширення досвіду щодо підвищення якості підготовки іноземних студентів у вишах України, покращення їх адаптації у мовному середовищі тощо.

Співорганізаторами конференції виступили: Український державний центр міжнародної освіти МОН України, Донецький національний університет (м. Вінниця), Кременчуцький національний університет ім. Михайла Остроградського, Криворізький національний університет, Подільський державний аграрно-технічний університет, Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, Культурно-освітній центр ім. Кароліни Лянцкоронської (Польща), Громадська організація «Грузинська діаспора», Об’єднана діаспора азербайджанців України (Азербайджан), Українсько-китайський центр розвитку культури і освіти (КНР), International Intellectual Corporation (I.I.C.) Limited (Грузія).

Учасників конференції привітали: директор Українського державного центру міжнародної освіти МОН України Шаповалова О.О., радник Міністра освіти і науки України Нурієв Е.П., проректор з науково-педагогічної діяльності та міжнародних зв’язків Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, д.н.держ.упр., професор, Заслужений діяч науки і техніки України Корецький М.Х., президент Культурно-освітнього центру ім. Кароліни Лянцкоронської Томецка М.Д., віце-президент громадської організації «Грузинська діаспора» Качарава І., директор Українсько-китайського центру розвитку культури і освіти, к.п.н., хормейстер Вей Лімін, керівник департаменту з міжнародних заходів Асоціації українсько-китайського співробітництва (АУКС) Гмиря С.Г.

Учасники конференції обговорили нагальні проблеми інтернаціоналізації культурного та освітянського простору, аспекти вивчення іноземних мов як чинник зростання професійно-освітніх можливостей громадян інших країн, котрі отримують вищу освіту в Україні. У підсумках конференції були висловлені сподівання щодо продовження спілкування на тему включення іноземних студентів у мовне середовище сучасної України у контексті процесів трансформації та глобалізації.

Цікавою та пізнавальною частиною конференції стала екскурсійна частина по музеям та лабораторіям університету, який, до слова, входить у топ 100 кращих дизайнерських шкіл світу.

На завершення дійства було влаштовано концерт за участі студентів-міжнародників  КНУДТ та представників співорганізаторів конференції.

Яскравим неон-шоу вразив присутніх шоу-балет Подільського державного аграрно-технічного університету. Номер творчого колективу “MAXI”, керівник Микола Томайчук,  був оголошений як вітальний особисто від ректора ПДАТУ, та став фінальним завдяки своїй неабиякій видовищності та професіоналізму учасників.

Варто зазначити, що події подібного масштабу сприяють зміцненню міжвузівської та міжнародної співпраці та є надзвичайно значущими та дієвими у вирішенні широкого  кола проблем: як у галузі науки та освіти, так і культури та мистецтва.

Текст підготувала
Гуменюк І.І.