Подільський державний аграрно-технічний університет

Пам’яті видатного земляка Микити Павловича Годованця

26 вересня виповнюється 123 роки від дня народження поета-гумориста, патріарха сучасної української байки Микити Павловича Годованця.

В літературному клубі «Ліра», який працює в науковій бібліотеці ПДАТУ відбулося засідання «Воюю байкою із ворогом столиким во ім’я світлого людського майбуття», присвячене цій даті.

Наш земляк Микита Годованець стоїть в одному ряду знаних майстрів української сатири і гумору – Остапа Вишні, Юрія Вухналя, Степана Олійника, Олександра Ковіньки та інших.

Талановитий поет-байкар, він залишив по собі чималу творчу спадщину.

На засіданні клубу виступив Мар’ян Іванович Красуцький, відома в нашому місті людина. М.І.Красуцький – письменник, публіцист, член Національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. Юрія Яновського, обласної премії ім. Микити Годованця, заслужений журналіст України.

В творчому доробку М.Красуцького є твори, які мають безпосереднє відношення до теми зустрічі. Це повість «За Колимою сонце сходить» та роман-документ «Розрив-трава на лютих перехрестях».

Присутні з задоволенням слухали байки М.Годованця, які читали співробітники бібліотеки з своїми дітьми (Поночовна Л.В. зі своєю донькою Яною; Рудик В.І. з онуком Мишком).