Відбувся круглий стіл «Земельна реформа та підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських територій, громад і агровиробників»
100 подій до 100 років

До 100-річного ювілею  Подільського державного аграрно-технічного університету і 10-річчя кафедри землеустрою та кадастру та з метою активізації проведення науково-методичної роботи з виробничниками, викладачами, аспірантами та здобувачами вищої освіти ПДАТУ 8 листопада 2018 р. о 9.00 в ауд. №41 кафедра геодезії та землеустрою Подільського державного аграрно-технічного університету провела круглий стіл на тему: "Земельна реформа та підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських територій, громад і агровиробників".

Такий формат проведення наукових дискусій вважається найкращим, оскільки він дозволяє розглянути широке коло проблем. У засіданні круглого столу взяли участь студенти 1-4 курсів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»; викладачі кафедри землеустрою та кадастру; завідувач кафедри в період 2008-2013 рр. Двойнос Леонід Микитович; декан економічного факультету ПДАТУ, завідувач кафедри в період 2014-2015 рр. Місюк Микола Васильович; проректор з навчальної роботи ПДАТУ, завідувач кафедри в період 2016-2018 рр. Ясінецька Ірина Анатоліївна; завідувач кафедри геодезії та землеустрою ПДАТУ Лаврук Віталій Валерійрвич; декан факультету агротехнологій та природокористування ПДАТУ Гаврилюк Валерій Борисович; начальник міськрайонного управління у Кам'янець-Подільському районі та м. Кам'янець-Подільського Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Лобунько Антон Вікторович.

Під час дискусії обговорювалися проблеми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Серед дискусійних питань наукового заходу основними були: забезпечення реального формування власності  територіальних громад на землю; гарантування конституційних прав на землю фізичних та юридичних осіб; організація системи сільськогосподарського землекористування та його консолідація; обіг земель сільськогосподарського призначення; завершення формування правового поля для регулювання земельних відносин; розроблення загальнодержавної програми використання та охорони земель на 2019-2025 роки; організація землеустрою та удосконалення системи земельного кадастру; ринок земель сільськогосподарського призначення: переваги та недоліки функціонування; підвищення ефективності управління земельними ресурсами ОТГ; розмежування земель державної та комунальної власності; соціально-економічний розвиток сільських територій та їх виробничо-господарських спеціалізацій.

Учасники круглого столу наголосили, що в Україні, поряд із проведенням земельної реформи, у рамках децентралізації та адміністративно-територіальної реформи триває процес створення об'єднаних територіальних громад. Найбільш актуальним для цих громад постає питання визначення їх меж для встановлення територій юрисдикції рад, а також планування використання і охорони земель у межах цих територій, що може набути особливого значення у зв'язку з наданням повноважень із розпорядження землями сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Це потребує вдосконалення законодавства та проведення комплексу робіт з опрацювання вимог чинного законодавства з визначення меж і організації території та розробки єдиної документації із землеустрою щодо управління земельними ресурсами на території об'єднаної територіальної громади.

Отже, проведений круглий стіл має стати чудовим початком для більш широкої дискусії з окреслених проблемних питань.

Прес-центр ПДАТУ