Нарада ректорів аграрних університетів України

7 листопада 2018 р. на базі Миколаївського національного аграрного університету розпочав свою роботу  круглий стіл за участю ректорів аграрних закладів вищої освіти, де розглядалися актуальні питання діяльності аграрних закладів та реформ вищої освіти.

Подільський державний аграрно-технічний університет представляв ректор, професор Іванишин Володимир Васильович.

Першого  дня під час проведення круглого столу розглядалися наступні  актуальні питання провадження освіти в аграрних закладах як:

• вступна кампанія 2019 року. Особливості формування регіонального замовлення на підготовку фахівців у закладах вищої освіти;
  • наукова діяльність у закладах вищої освіти;
  • Міжнародний досвід роботи щодо удосконалення освітнього процесу у закладах вищої освіти. Участь ЗВО у міжнародних Асоціаціях. Міжнародна акредитація ЗВО;
  • практична підготовка студентів, як невід'ємна складова підвищення професійної підготовки фахівців-аграріїв;
  • ціннісні орієнтації сучасного студентства. Визначальні чинники їхнього формування;
  • ефективне використання земельних ресурсів в аграрних ЗВО;
  • енергоощадні технології, як елемент покращення фінансового стану університету;
  • проблеми і ризики підготовки молодших спеціалістів.

Володимир Васильович висловив свою думку стосовно даних питань, а також окреслив низку важливих проблем у системі вищої освіти, зокрема стосовно рівня заробітних плат науково-педагогічних працівників, зменшення податкового тиску на ЗВО, що мають у користуванні земельні ресурси, порушив питання працевлаштування випускників агарних ЗВО, запропонував віднайти шляхи зменшення відтоку абітурієнтів до закордонних закладів вищої освіти.

Усі розглянуті питання були затвердженні й будуть передані до відповідних органів державної влади.

Прес-центр ПДАТУ