Онлайн зустріч до Дня вишиванки

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.

Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції "Всесвітній день вишиванки" та прийшли на заняття одного дня у традиційному українському одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів та викладачів вишу, але згодом свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також охочі підтримати Україну.

У Подільському аграрно-технічному університеті День вишиванки традиційно відзначається разом із Днем науки. Так, два роки поспіль «Науковий пікнік у вишиванці», започаткований Загнітко Ларисою Анатоліївною за всебічної підтримки адміністрації університету та особисто ректора – Володимира Васильовича Іванишина, збирав усіх НПП та здобувачів вищої освіти на святкове дійство, де адміністрація відзначала грамотами та подяками за наукові здобутки професорсько-викладацький та студентський склад, кафедри університету мали змогу продемонструвати свої винаходи та досягнення для широкого загалу, учні та потенційні абітурієнти могли познайомитись із закладом освіти тощо. На жаль цьогорічне масштабне святкування було відмінене у зв'язку із карантином.

Разом з тим вважаємо, що українцям в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Саме тому цьогоріч навчально-науковий інститут дистанційної освіти ПДАТУ організував онлайн зустріч у вишиванці, на котрій НПП та студенти могли поспілкуватись, поділитись своїми науковими та навчальними досягненнями. Також кафедра іноземних мов підготувала цікавий презентаційний матеріал щодо історії та традицій святкування Дня вишиванки в Україні та поширення традицій у світі. Атмосфера заходу була товариською та надзвичайно затишною.

Окрема подяка за ідею всім науково-педагогічним працівникам інституту дистанційної освіти, а за організаційну підтримку особисто Ірині Іллівні Гуменюк!

Дякуємо усім хто долучився! До нових зустрічей!!!

Директор навчально-наукового інституту
дистанційної освіти,