«Голодомор 1932-1933 рр.: через призму десятиліть»

Багато десятиліть тема голодомору перебувала під суворою забороною. Сталінський режим створив систему приховування правил про вбивство голодом мільйонів українців у 1932-1933 роках. Тодішнє керівництво СРСР блокувало будь-яку інформацію про реальну ситуацію в Україні.  Воно свідомо дезорієнтувало світову громадськість – мовляв, у них ніхто не голодує. Тим не менш, деякі західні журналісти, які побували в оточеній залізною завісою й охопленій голодом Україні, зуміли своїми публікаціями донести світові правду про злочин убивства там мільйонів людей.

26 листопада за сприяння кафедр теоретико-правових і соціально-гуманітарних дисциплін та садівництва і виноградарства, землеробства та   грунтознавства відбувся міжвузівський науковий вебінар «Голодомор 1932-1933 рр.: через призму десятиліть».

Мета вебінару була  акцентована на тому, що Голодомор 1932 – 1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду.

Головне на що спрямовувалася робота вебінару – увічнення пам'яті жертв голодоморів, патріотичне виховання молоді, глибоке усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії.

У обговоренні  взяли участь: д.і.н., професор Бармак М.В. «Демографічні втрати Радянської Волині в період 1932-34 рр.» (Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка); к.і.н., доцент Сажко В.В. «Слобідська Україна: трагедія голодомору» (Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»); д.п.н., професор, Лазорович М. В. «Допомога населення Західної України голодуючим Радянської України» (Західноукраїнський національний університет); д.і.н., професор Каденюк О.С. «Голодомор як наслідок змін аграрних відносин в Україні» (ПДАТУ); д.ф.н., професор Попович М.Д. «Вплив голодомору на генетичний код української нації» (ПДАТУ); д.с.-г.н., професор Хоміна В.Я. «Музей хліба університету як осередок збереження історичної пам'яті та патріотичне виховання молоді» (ПДАТУ); к.і.н., доцент Нестеренко В.А. «Голод на Поділлі 1932-33 рр» (ПДАТУ);  к.с.-г.н., доцент Вахняк В.С. «Відлуння тоталітарного режиму голодоморів в Україні у менталітеті сучасних українців» (ПДАТУ); к.ю.н., доцент Кіріка Д.В. «Вплив на правові норми радянського законодавства в період голодомору» (ПДАТУ); к.і.н. Боднар А.М. «Голодомор 1932-33 рр. – етнічний та духовно-культурний геноцид українського народу» (ПДАТУ); к.ф.н., доцент Колосюк І.А. «Культурологічні аспекти в контексті голодомору 1932-33 рр.» (ПДАТУ); к.і.н., доцент Завадська І.М. «Південно-Східна Волинь в період голодомору 1932-33 рр.» (ПДАТУ).

Учасники вебінару змогли не лише ознайомитися з думками провідних фахівців, а й задати хвилюючі їх питання та виступити у дискусії.

Наприкінці заходу присутні вшанували пам'ять померлих хвилиною мовчання.

Заступник директора навчально-наукового
інституту заочної і дистанційної освіти
з наукової роботи к.і.н. Боднар А.М.,
і заступних з виховної та організаційної
роботи к.філ.н. Колосюк І.А.