До річниці визволення Кам’янця-Подільського

26 березня 1944 р. військами 1-го Українського фронту, внаслідок Чернівецько-Проскурівської наступальної операції, місто Кам'янець-Подільський було звільнено від німецьких загарбників.

У цій бойовій операції вперше за період Німецько-Радянської війни на вузькій ділянці фронту було зосереджено 3 танкові армії, отже вона здійснювалася, в основному, силами броньованої техніки, практично без допомоги піхоти. Саме така тактика швидких танкових проривів використовувалася Вермахтом з перших днів Другої світової війни.

На відзначення 77 річниці події, 26 березня 2021 р. Центром виховної роботи і соціально-культурного розвитку Подільського державного аграрно-технічного університету (керівник Альона Кузема), спільно з науковою бібліотекою, було організовано «круглий стіл», на якому для студентів і викладачів університету було презентовано книгу «Битви за Кам'янець» нашого земляка, кандидата історичних наук, наукового співробітника НІАЗ «Кам'янець» Валентина Пагора.

Автор у дослідженні не обмежився лише подіями Другої світової війни, а присвятив книгу багатьом битвам за Поділля і його центральне місто починаючи з періоду Середньовіччя. Не обійшов вчений і події Першої світової війни, коли місто було захоплене австрійським військами, однак, буквально на один день.

Найбільше уваги у виданні приділено звільненню Кам'янця-Подільського Червоною Армією в кінці березня 1944 р. Чудові світлини, вміло підібрані автором, значно додають книзі ілюстративності, а вміщена інформація буде цікавою для істориків, краєзнавців, військових, усіх, кого цікавить минуле рідного краю.

Приємно, що декілька примірників Валентин Пагор передав в дарунок книгозбірні ПДАТУ, тож з книгою зможуть ознайомитись всі охочі.

Директор наукової бібліотеки ПДАТУ
Артур Михайлик