Кафедра ремонту машин і енергообладнання: дуга горить стабільно!

Особливість інженерних спеціальностей така, що без робочої професії випускникам вищих навчальних закладів важко стати повноцінними фахівцями. Звичайно, для будь-якого інженера дуже непогано володіти тією або іншою робочою професією. Але інженер-механік просто не стане хорошим фахівцем, якщо він сам ніколи не брав участі у проектуванні, виготовленні і ремонті машин, агрегатів, деталей. А керівник інженерної служби, обов’язково повинен знати особливості праці слюсаря, верстатника, газоелектрозварника.

Іншою важливою особливістю підготовки студентів за робочими професіями є можливість отримати міжнародні сертифікати робочих спеціальностей, які дозволять їм працювати не тільки в Україні і за кордоном. Починаючи з II - III курсу, студенти вже повинні мати можливість працювати за обраною робочою професією. До речі, це вирішує проблеми студентського підробітку.

Але і після закінчення вузу деякі випускники змушені часто розпочинати свою діяльність саме з робочої спеціальності. Це пов’язано не тільки з проблемою працевлаштування. Наприклад, у сфері інженерно-технічного сервісу практично не можна зайняти якийсь серйозний пост, не попрацювавши на всіх рівнях служби. Цей етап в кар’єрі випускників і допомагають пройти отримані ними робочі спеціальності.

Іноді перевага робочої спеціальності пояснюється фінансовими міркуваннями. Вже багато прикладів, коли випускники, що виїхали на постійне проживання за кордон, працюють на складальному виробництві певної фірми просто тому, що так вони отримують більше, ніж заробляли би на перших етапах кар’єри інженера.

Розуміючи це, на кафедрі ремонту машин і енергообладнання докладають чимало зусиль для надання робочих спеціальностей студентам.

Ось і недавно, при співпраці з Хмельницьким обласним учбово-курсовим комбінатом, 26 студентів ІТФ отримали посвідчення газоелектрозварників 2 і 3 розряду. Про тонкощі якісного зварювання їм цікаво і доступно викладав ветеран кафедри А.П. Паціоркевич, який сам, почавши трудовий шлях зварювальником, здобув вищу освіту з даного напряму в Київському політехнічному інституті.

Слід відмітити, що поєднуючи теоретичні знання, одержані при вивченні дисципліни «Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів», з практичними вправами, наші студенти одержують більш ґрунтовні знання, ніж випускники професійно-технічних училищ.

Враховуючи те, що студенти інженерних спеціальностей все частіше поєднують навчання з роботою на виробництві, зрозумілою стає зростаюча популярність набуття ними робочих спеціальностей.