Подільський державний аграрно-технічний університет

Відзначення 84-ої роковини трагедії Голодомору
Навчально-науковий інститут дистанційної освіти
П'ятниця, 24 листопада 2017, 09:19

25 листопада українці та світ  вшанують пам’ять померлих внаслідок  Голодомору 1932-33 років. Цього дня жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу.

Голодомор 1932-33 років є однією з найбільших трагедій в історії українського народу. Понад півстоліття ця жахлива сторінка в історії України замовчувалася і тільки наприкінці ХХ століття з’явилися перші публікації, дослідження, почався запис спогадів очевидців, видання збірок архівних документів, увічнення пам’яті жертв Голодомору.

З метою гідного вшанувати пам’яті жертв геноциду українського народу  у Подільському державному аграрно-технічному університеті 22 листопада 2017 року відбувся виховний захід присвячений трагічній сторінці нашої історії. Під час про Храм Скорботи і Пам’яті. Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули від голоду, заподіяного сталінським режимом, пам’яті українських сіл і хуторів, що зникли після трагедії ХХ ст..

Можна вимести сліди злочину, можна засекретити на роки архівні документи, можна переписати історію, а чи можна знищити народну пам'ять? З правдою нічого не вдієш!

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто за шматок хліба не доносив на брата, сусіда, знайомого, не відбирав останній окраєць від голодних дитячих очей та рученят, не торгував святинею. По завершенню заходу присутні запалили  свічку пам’яті, і вона стала даниною тим, хто навічно відійшов від нас у 1933 році.

Виховний захід пам’яті Голодомору організували та провели викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін доценти Завадська І.М. та Нестеренко В.А.

Прес-центр ПДАТУ

1 2
×
< >