Інноваційні технології у птахівництві України

24-25 травня 2017 року за ініціативи Міністерства освіти і науки України, Науково-методичного центру інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» і ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (ПрАТ «Миронівська птахофабрика») було проведено тренінг для викладачів навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, які викладають дисципліну ТВП птахівництва, а також для представників агробізнесу, галузевих установ тощо.

У ході семінару було розглянуто питання птахівництва сьогодення і майбутнього. Заступник директора НМЦ «Агроосвіта» Хоменко М. П. особливу увагу надав актуальності навчальних програм до вимог і потреб які висловлюють птахівники-виробничники. Найбільше дискусій викликала доповідь Карпенка С. М. (ген. директор Асоціації «Союз птахівників України») про сучасний стан та перспективи птахівництва України, залучення інвесторів у різні галузі птахівництва – індиківництво, качківництво, гусівництво тощо. Найбільш гостро постало питання про майже повне знищення племінного птахівництва України, тому, професор Бородай В. П. запропонував відродити Інститут птахівництва, залучивши до цього процесу Міністерства освіти і науки, аграрної політики і продовольства та Асоціацію «Союз птахівників України». Сучасні та інноваційні технології виробництва та переробки курчат бройлерів учасники тренінгу побачили на ПрАТ «Миронівська птахофабрика». Як результат тренінгу – підтвердження відсутності племінного птахівництва в Україні, що робить підприємства птахівничої галузі повністю залежними від закордонних фірм монополістів племінної птиці та яйця і нагальну потребу відродження племінного птахівництва у с. Бірки Зміївського району Харківської області.

Матеріал підготовлено
учасником тренінгу
Пустовою Н. В. (доцент кафедри ТВППТ).