Подільський державний аграрно-технічний університет

Засідання клубу історичної книги «Артефакт»

У читальному залі корпусу № 1 ПДАТУ відбулося чергове засідання клубу історичної книги «Артефакт». Захід проведено за сприяння деканату економічно факультету у рамках відзначення дня вишиванки. Серед присутніх – представники ради клубу, доценти кафедри історії, філософії та права В.А. Нестеренко, А.О. Михайлик, завідувач наукової бібліотеки університету О.М. Циганок, бібліотекар М.В. Дурицька, викладачі та студенти.

Тема засідання – історичне краєзнавство в Україні.

Розпочав засідання доцент Михайлик (член Національної спілки краєзнавців України), який ознайомив присутніх із розвитком краєзнавства на Поділлі. Він зауважив, що саме колишня Подільська духовна семінарія, в стінах якої знаходиться перший корпус аграрного університету, стала осередком Поділлєзнавства в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Доцент В.А. Нестеренко у (член Національної спілки краєзнавців України) присвятив свою доповідь розвитку музейної справи на Поділлі. Додали ілюстративності його виступу книги – справжні артефакти. Це краєзнавчі дослідження В. Гульдмана та Ю. Сіцинського, датовані кінцем ХІХ ст.

Далі – черга за студентством. Кожен із них виголосив доповідь, присвячену історії рідного міста чи села. Цікаво, що географія досліджень виявилася напрочуд широкою.

Так, Кушнір Діана (студентка 2 курсу «Екологія») дослідила історію міста Дунаївці. Багато уваги було приділено минулому та сучасному цього Подільського містечка.

Сабліна Олександра (1 курс «Вет. медицина») ознайомила присутніх із короткою історією міста Кривий Ріг. Потужний промисловий центр України викликав наукову цікавість у присутніх.

Севрук Владислав (2 курс «Екологія») вивчав рідне село Довжок, на околицях Кам’янця-Подільського.

Панчук Олеся (2 курс «Екологія») з’ясувала маловідомі сторінки історії рідного села Купіль Волочиського району. Дослідниця зупинилася на характеристиці етнічного складу жителів села, згадала про відомих односельчан.

Найбільшої цікавості у присутніх викликав виступ Таібової Тетяни, студентки 1 курсу факультету вет. медицини. Вона розповіла про історію міста Ясинуватої, що сьогодні тимчасово окуповане російськими військами та їх наймитами. На жаль, тема війни зараз близька кожному українцю.

Наприкінці засідання доцент Михайлик запросив присутніх до підготовки та друку статей в місцевому науково-краєзнавчому виданні «Краєзнавець Хмельниччини».

Захід підготували викладачі
кафедри історії, філософії та права
Михайлик А.О., Нестеренко В.А.