Екскурсія на першу сонячну станцію

16 травня 2017 р. викладачами кафедри екології і ЗПК проведено екскурсію на першу сонячну станцію Хмельницької області (с.Ясенівка, Ярмолинецький район) для студентів-екологів факультету агротехнологій та природокористування.

Сонячна електростанція розпочала свою роботу у жовтні 2012 року. Інвестором виступила група компаній «Ekotechnik Praha» (Чехія), 35% комплектуючих електростанції (елементи кріплення і збір склопакетів сонячних конвекторів) вироблені на промислових підприємствах області: ДП “Новатор”, ПАТ “Укрелектроапарат”, ТОВ “Антонмаш”. Потужність СЕС на сьогодні становить 2 МВт, яку група компаній планує з часом підвищити до 5 МВт. Електростанція займає земельну ділянку площею 5 га, пізніше її буде розширено до 10 га. За роки роботи Ясенівська СЕС виробила 6,9 млн. кВт/год. Директор станції Григоришин Володимир Миколайович розповів екскурсантам про перспективи розвитку альтернативної енергетики в Україні, про механізм «зеленого тарифу», переваги та недоліки сонячної енергетики. Одночасно із розвитком сонячної енергетики потрібно розробляти шляхи утилізації фотопанелей.