Екологічна освіта – основа третього тисячоліття

Сучасна епоха характеризується екологічною кризою. Інтенсифікується виробництво, з’являються нові матеріали, які начебто не шкідливі для живих організмів. Непомірно зросла кількість транспортних засобів, що веде до значного забруднення повітря  населених пунктів. Збільшилось забруднення довкілля електромагнітним та іншими видами випромінювання, які використовуються в побуті та медичній діагностиці. Надмірно застосовуються засоби захисту сільськогосподарських рослин, генетично модифіковані продукти, гормональні препарати у тваринництві. З проблемами екології стикаються різні галузі господарства та природозахисні організації.

Загострення екологічних проблем ускладнює розробку стратегії екологічної поведінки в умовах зростання науково-технічного прогресу. Природа перестає самовідновлюватися. Вирішення цих питань надасть можливість забезпечити формування системи знань, необхідних для прийняття екологічно-обгрунтованих народногосподарських рішень.

Саме тому, 11 квітня 2017 року на базі Подільського державного аграрно-технічного університету була проведена ІІ студентська науково-практична конференція «Екологічна освіта – основа третього тисячоліття». Організаторами конференції виступила кафедра агрохімії, хімічних та загально біологічних дисциплін факультету агротехнологій і природокористування.

З вітальним словом виступив голова оргкомітету, перший проректор з науково-інноваційної та міжнародної діяльності, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Гаврилянчик Руслан Юрійович, наголошуючи на актуальності проведення такої конференції.

Також, у відкритті конференції взяли участь декан факультету агротехнологій та природокористування, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Зеленський Віктор Анатолійович, завідувач науково-дослідної частини, кандидат економічних наук, доцент Загнітко Лариса Анатоліївна, завідувач кафедри агрохімії, хімічних та загально біологічних дисциплін, кандидат хімічних наук, доцент Роговик Леон Йосипович та секретар і організатор конференції, кандидат географічних наук, доцент Ямборак Раїса Семенівна.

У роботі конференції приймали участь не лише студенти нашого факультету, а й гості, зокрема, студенти коледжу ПДАТУ, учні 10-11 класів Китайгородської, Рогізнянської, Дерев’янської загальноосвітніх шкіл та учні Кам’янець-Подільської спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Хмельницької області.

Слід відмітити наймолодшу учасницю конференції, ученицю 5 класу ЗОШ №8 Шелудченко Катерину, яка розповіла усім присутнім мовою власних віршованих рядків про негативні наслідки антропогенної діяльності людини на довкілля.

Після конференції деканом факультету Зеленським Віктором Анатолійовичем була проведена екскурсія кафедрами нашого факультету, де на запитання учнів шкіл завідувачі кафедр та викладачі давали аргументовані відповіді. Завершальним етапом стало проведення викладачем кафедри агрохімії, хімічних та загально біологічних дисциплін Прохацькою Галиною Іванівною якісних досліджень, які можна використовувати для аналізу рівня забруднення довкілля.

Оргкомітет дякує усім учасникам за активну участь у конференції та сподівається на подальшу співпрацю.