Екскурсія студентів-екологів до міської котельні

12 квітня 2017 р. студенти-екологи факультету агротехнологій та природокористування ПДАТУ ознайомились з роботою котельні по вул. Миколи Гордійчука, 2. Відкриття оновленої котельні відбулося 1 лютого 2016 р.

Реконструкція котельні з переобладнанням котлів на альтернативні види палива стала ще одним успішно реалізованим проектом КП «Міськтепловоденергія», що спрямований на заміщення газу. Переобладнаний котел потужністю 6 МВт працюватиме на твердому паливі і заміщуватиме споживання газу на 1,7 млн. м3 в рік. Завдяки реконструкції, економія на виробництві тепла котельнею сягає близько 5 млн. грн.

Альтернативою газу стала тріска деревини. Студенти ознайомились з тим, як відбувається виробництво цього паливного матеріалу для модернізованого котла. Процес перетворення дров’яних брусків на дрібний паливний матеріал продемонструвала компактна машина для виробництва тріски, яка працює на реконструйованій котельні. Зберігається вироблене паливо в спеціально облаштованому механізованому складі підземного типу, а увесь процес подачі палива та роботи котла повністю автоматизований. Студенти також мали можливість ознайомитись з роботою корегенаційної установки комбіноване виробництво тепла та електроенергії з одного виду палива).

Цікаву розповідь провели заступник генерального директора з питань теплопостачання В.І. Дідківський та начальник відділу з питань енергоефективності та екології Сікора О.О.

Викладачі кафедри екології та ЗПК